Menu

U13 (2005)

Hvis der er spørgsmål til træning eller træningstider, bedes man kontakte en fra trænertemaet.

Holdets stab

Træner
ingen pic
Allan Rasmussen
Assistenttræner
ingen pic
Kristian Olesen
Assistenttræner
ingen pic
Christoffer Hass
Trinleder
profil
Kim Philipsen

KampprogramU13 drenge M (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 1

August 2017

O K S
27. aug
Kl. 09.00
Ude
OKSON-Park

OB
September 2017

OB
3. sep
Kl. 13.00
Hjemme
OB-Ådalen

BBB

Fjordager IF
9. sep
Kl. 11.00
Ude
Fjordager IF.s anlæg

OB

OB
16. sep
Kl. 12.00
Hjemme
OB-Ådalen

Dalum IF

MG & BK
23. sep
Kl. 12.00
Ude
MG & BK.s anlæg

OB
Oktober 2017

OB
1. okt
Kl. 15.45
Hjemme
OB-Ådalen

Tommerup BK

Næsby BK
7. okt
Kl. 11.00
Ude
ALPI Arena Næsby

OB

KampprogramU13 drenge A (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 1

August 2017

KB/Dalby/KR70
6 - 1
Ude
Kerteminde Stadion

OB

OB
27. aug
Kl. 14.30
Hjemme
OB-Ådalen

Tommerup BK

Bogense G & IF
30. aug
Kl. 18.30
Ude
Bogense Stadion

OB
September 2017

OB
3. sep
Kl. 13.00
Hjemme
OB-Ådalen

Otterup B & IK

Tarup/Paarup IF
9. sep
Kl. 10.00
Ude
Home Tarup Park

OB

OB
17. sep
Kl. 14.00
Hjemme
OB-Ådalen

Dalum IF

Nyborg G & IF
25. sep
Kl. 18.30
Ude
Idrætscenter Nyborg

OB
Oktober 2017

Højby S & G
1. okt
Kl. 11.00
Ude
Højby Skole

OB

OB
7. okt
Kl. 14.30
Hjemme
OB-Ådalen

Korup-Ubberud Ungdom - KUU

Marstal IF
15. okt
Kl. 11.35
Ude
Marstal Stadion

OB

OB
29. okt
Kl. 10.00
Hjemme
OB-Ådalen

Sanderum BK

KampprogramU13 drenge B (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 2

August 2017

OB
2 - 11
Hjemme
OB-Ådalen

SKR17

Tarup/Paarup IF
26. aug
Kl. 10.00
Ude
Home Tarup Park

OB

OB
31. aug
Kl. 18.45
Hjemme
OB-Ådalen

Næsby BK
September 2017

Søhus Stige
3. sep
Kl. 12.00
Ude
Rema 1000 Arena Søhus

OB

OB
8. sep
Kl. 18.30
Hjemme
OB-Ådalen

Strib IF

Stenstrup IF
17. sep
Kl. 09.00
Ude
Stenstrup Sportsplads

OB

OB
24. sep
Kl. 14.30
Hjemme
OB-Ådalen

Munkebo BK
Oktober 2017

BBB
1. okt
Kl. 11.15
Ude
Bellinge stadion

OB

OB
8. okt
Kl. 11.00
Hjemme
OB-Ådalen

MG & BK

OB
15. okt
Kl. 11.30
Hjemme
OB-Ådalen

EGB

Dalum IF
29. okt
Kl. 11.15
Ude
Lars R. Jacobsen Park.

OB

Seneste nyheder

  • Nyt fra Ungdom
    Storsejr til U19.2 i første turneringskamp
  • Nyt fra Ungdom
    SOCIALT ARRANGEMENT PÅ U19.2 VAR EN SUCCES
  • Nyt fra Ungdom
    Årgang 2004 og 2005
  • Nyt fra Ungdom
    Kronborg cup 05

Næste kampU13 drenge M (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 1

Ude mod
O K S
27. aug
Kl. 09.00
OKSON-Park
U13 drenge M (født 2005) - Efterår 2017 - Pulje 1

Næste kampU13 drenge A (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 1

Hjemme mod
Tommerup BK
27. aug
Kl. 14.30
OB-Ådalen
U13 drenge A (født 2005) - Efterår 2017 - Pulje 1

Næste kampU13 drenge B (født 2005) - Efterår 2017 • Pulje 2

Ude mod
Tarup/Paarup IF
26. aug
Kl. 10.00
Home Tarup Park
U13 drenge B (født 2005) - Efterår 2017 - Pulje 2