Menu

Holdets stab

Træner
profil
Philip Thomsen
Assistenttræner
ingen pic
Bjørn Gøhns
Nyt fra Senior 04. februar kl. 10:22
Fynsserien (3) Årets første træningskamp endte i remis
Nyt fra Senior
31. januar kl. 08:11 OB Senior havde første træning
Nyt fra Senior
26. januar kl. 10:23 OB Senior er klar til første træning tirsdag d. 30. januar
Nyt fra Senior
14. januar kl. 11:01 OB Senior havde sjov lørdag i OB-hallen
Nyt fra Senior
03. januar kl. 07:07 OB SENIOR INVITERER TIL FIVE-A-SIDE

Senior Nyheder

Næste kampHerre S2, 2017/2018 • Pulje 1

Ude mod
KFUM.s BK
30. mar
Kl. 14.00
KFUM-parken
Herre S2, 2017/2018 - Pulje 1

KampprogramHerre S2, 2017/2018 • Pulje 1

August 2017

OB (2)
2 - 5
Hjemme
OB-Ådalen

KFUM.s BK

Marienlyst (1)
3 - 2
livescore
Ude
Marienlystcentret

OB (2)

OB (2)
4 - 2
livescore
Hjemme
OB-Ådalen

Skjoldsparken

BBB (2)
2 - 4
livescore
Ude
Bellinge stadion

OB (2)
September 2017

OB (2)
0 - 3
Hjemme
OB-Ådalen

FC BiH Odense

S.f.B. (2)
16 - 3
Ude
S.f.B. Hellegårdsvej

OB (2)

OB (2)
2 - 6
livescore
Hjemme
OB-Ådalen

FIUK, Odense (1)

Kildemosens BK
3 - 2
livescore
Ude
Kildemosens anlæg

OB (2)
Oktober 2017

OB (2)
1 - 1
Hjemme
OB-Ådalen

Bolbro G & IF

OB (2)
0 - 3
Hjemme
OB-Ådalen

UTOPIA ( F.K.)

Posten
6 - 3
livescore
Ude
Postens anlæg

OB (2)

OB (2)
3 - 0
Hjemme
OB-Ådalen

Chang (2)

Røde Stjerne
2 - 0
Ude
Røde Stjerne - Falen

OB (2)
Marts 2018

KFUM.s BK
30. mar
Kl. 14.00
Ude
KFUM-parken

OB (2)
April 2018

OB (2)
7. apr
Kl. 15.00
Hjemme
OB-Ådalen

Marienlyst (1)

Skjoldsparken
15. apr
Kl. 11.00
Ude
PRODUKTEN PARK

OB (2)

OB (2)
22. apr
Kl. 11.00
Hjemme
OB-Ådalen

BBB (2)

FC BiH Odense
27. apr
Kl. 11.00
Ude
Ejbyskolen

OB (2)
Maj 2018

OB (2)
5. maj
Kl. 15.00
Hjemme
OB-Ådalen

S.f.B. (2)

FIUK, Odense (1)
13. maj
Kl. 11.00
Ude
Humlehaveskolen

OB (2)

OB (2)
23. maj
Kl. 18.45
Hjemme
OB-Ådalen

Kildemosens BK

Bolbro G & IF
27. maj
Kl. 11.00
Ude
Bolbro-Parken

OB (2)
Juni 2018

UTOPIA ( F.K.)
2. jun
Kl. 15.00
Ude
Munke Mose

OB (2)

OB (2)
8. jun
Kl. 18.45
Hjemme
OB-Ådalen

Posten

Chang (2)
15. jun
Kl. 18.45
Ude
Chang Arena

OB (2)

OB (2)
22. jun
Kl. 18.45
Hjemme
OB-Ådalen

Røde Stjerne