Menu

U9 Drenge (2009)

For spørgsmål om træning eller træningstider, kontakt en fra trænerteamet.

 

 

 

Holdets stab

Træner
profil
Kenneth Bak Rios
Assistenttræner
ingen pic
Frederik Bach Jensen
Assistenttræner
profil
Lasse Stausholm
Assistenttræner
ingen pic
Nickolai Moos
Trinleder
profil
Kenneth Santacruz Franco
Trinleder
profil
Jesper Eriksen

Spillerliste

ingen img
Anders Christian Jensen
profil
Andreas Borch-Madsen
ingen img
Benjamin Beslaga
profil
bertel bay vallespír
ingen img
Daniel Højvig
ingen img
Emil Tornbjerg
ingen img
Frederik Donslund
ingen img
Frederik Vedel Hvedstrup
ingen img
Hamilton Ross
ingen img
Jeff Tølbøll
ingen img
Johan Holst
ingen img
Lasse Kristiansen
ingen img
Linus Lykke Andresen
ingen img
Ludvig Fenger Beck
ingen img
Ludvig Kirk Lund
profil
Mikkel Frost Mortensen
ingen img
Noah Bøge Larsen
ingen img
Oscar Juel
ingen img
Oskar Mejdal Petersen
ingen img
Rasmus Jørgensen
ingen img
Rumle Sarbo
ingen img
Saxe Paarup-Clausen
ingen img
Snorre Stærmose
ingen img
Storm Boye Thrane
ingen img
Sylvester Bech
ingen img
Tobias Eriksen
ingen img
Tristan Emke Clausen
profil
Triztan Frederiksen
ingen img
Villads Darling Rene Andersen
profil
William Bak Rios
ingen img
William Carl Molberg
ingen img
William Donslund

KampprogramU9 drenge (2009) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1

August 2017

OB
26. aug
Kl. 10.00
Hjemme
OB-Ådalen

S.f.B.

Dalum IF (1)
26. aug
Kl. 10.30
Ude
OB-Ådalen

OB

OB
26. aug
Kl. 11.00
Hjemme
OB-Ådalen

Marienlyst (2)

OB
26. aug
Kl. 11.30
Hjemme
OB-Ådalen

OKS
September 2017

OB
2. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Vestfalen Stadion

Marienlyst (2)

Marienlyst (1)
2. sep
Kl. 10.30
Ude
Vestfalen Stadion

OB

Sanderum BK
2. sep
Kl. 11.00
Ude
Vestfalen Stadion

OB

OB
2. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Vestfalen Stadion

Dalum IF (1)

MG & BK
23. sep
Kl. 10.00
Ude
Marienlystcentret

OB

OB
23. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Marienlystcentret

S.f.B.

Nyborg G & IF
23. sep
Kl. 11.30
Ude
Marienlystcentret

OB

Marienlyst (1)
23. sep
Kl. 12.00
Ude
Marienlystcentret

OB

MG & BK
30. sep
Kl. 13.00
Ude
OKSON-Park

OB

OB
30. sep
Kl. 14.00
Hjemme
OKSON-Park

OKS

Næsby BK
30. sep
Kl. 14.30
Ude
OKSON-Park

OB

Marienlyst (1)
30. sep
Kl. 15.00
Ude
OKSON-Park

OB
Oktober 2017

OB
8. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Tingløkkeskolen

OKS

Marienlyst (1)
8. okt
Kl. 10.30
Ude
Tingløkkeskolen

OB

Sanderum BK
8. okt
Kl. 11.00
Ude
Tingløkkeskolen

OB

OB
8. okt
Kl. 12.00
Hjemme
Tingløkkeskolen

Dalum IF (1)

KampprogramU9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 5

August 2017

B 67
27. aug
Kl. 10.00
Ude
Højby Skole

OB

Højby S & G (2)
27. aug
Kl. 11.30
Ude
Højby Skole

OB

Næsby BK
27. aug
Kl. 12.00
Ude
Højby Skole

OB
September 2017

OB
3. sep
Kl. 10.30
Hjemme
Marienlystcentret

Fraugde G & IF (2)

Næsby BK
3. sep
Kl. 11.00
Ude
Marienlystcentret

OB

Marienlyst
3. sep
Kl. 11.30
Ude
Marienlystcentret

OB

Tarup/Paarup IF (2)
3. sep
Kl. 12.00
Ude
Marienlystcentret

OB

B 67
24. sep
Kl. 10.00
Ude
B 67-Parken

OB

Fraugde G & IF (2)
24. sep
Kl. 11.30
Ude
B 67-Parken

OB

PDIF
24. sep
Kl. 12.00
Ude
B 67-Parken

OB
Oktober 2017

OB
1. okt
Kl. 10.30
Hjemme
OB-Ådalen

Fraugde G & IF (2)

Højby S & G (2)
1. okt
Kl. 11.00
Ude
OB-Ådalen

OB

Otterup B & IK
1. okt
Kl. 11.30
Ude
OB-Ådalen

OB

Tarup/Paarup IF (2)
1. okt
Kl. 12.00
Ude
OB-Ådalen

OB

Højby S & G (2)
8. okt
Kl. 10.00
Ude
Højby Skole

OB

PDIF
8. okt
Kl. 11.30
Ude
Højby Skole

OB

Otterup B & IK
8. okt
Kl. 12.00
Ude
Højby Skole

OB

KampprogramU9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3

August 2017

OB (1)
26. aug
Kl. 10.00
Hjemme
OB-Ådalen

Søhus Stige

Ebberup IF
26. aug
Kl. 10.30
Ude
OB-Ådalen

OB (1)

OB (1)
26. aug
Kl. 11.00
Hjemme
OB-Ådalen

B 1909

OB (1)
26. aug
Kl. 11.30
Hjemme
OB-Ådalen

Søndersø BK
September 2017

OB (1)
3. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Ubberud Stadion - Korup VVS

B 1909

KFUM.s BK
3. sep
Kl. 10.30
Ude
Ubberud Stadion - Korup VVS

OB (1)

Korup-Ubberud Ungdom - KUU
3. sep
Kl. 11.00
Ude
Ubberud Stadion - Korup VVS

OB (1)

OB (1)
3. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Ubberud Stadion - Korup VVS

Ebberup IF

Aarup BK (2)
23. sep
Kl. 10.00
Ude
KFUM-parken

OB (1)

OB (1)
23. sep
Kl. 11.00
Hjemme
KFUM-parken

Søhus Stige

Fjordager IF
23. sep
Kl. 11.30
Ude
KFUM-parken

OB (1)

KFUM.s BK
23. sep
Kl. 12.00
Ude
KFUM-parken

OB (1)

Aarup BK (2)
30. sep
Kl. 10.00
Ude
Søndersø Stadion

OB (1)

OB (1)
30. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Søndersø Stadion

Søndersø BK

OKS
30. sep
Kl. 11.30
Ude
Søndersø Stadion

OB (1)

KFUM.s BK
30. sep
Kl. 12.00
Ude
Søndersø Stadion

OB (1)
Oktober 2017

OB (1)
7. okt
Kl. 10.00
Hjemme
OB-Ådalen

Søndersø BK

KFUM.s BK
7. okt
Kl. 10.30
Ude
OB-Ådalen

OB (1)

Korup-Ubberud Ungdom - KUU
7. okt
Kl. 11.00
Ude
OB-Ådalen

OB (1)

OB (1)
7. okt
Kl. 12.00
Hjemme
OB-Ådalen

Ebberup IF

KampprogramU9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4

August 2017

OB (2)
26. aug
Kl. 10.30
Hjemme
Langeskov Stadion

Langeskov IF

Nyborg G & IF
26. aug
Kl. 11.00
Ude
Langeskov Stadion

OB (2)

Vindinge BK
26. aug
Kl. 11.30
Ude
Langeskov Stadion

OB (2)

Tarup/Paarup IF
26. aug
Kl. 12.00
Ude
Langeskov Stadion

OB (2)
September 2017

OB (2)
2. sep
Kl. 10.30
Hjemme
Herrested Stadion

Herrested-Ørbæk BK

Tarup/Paarup IF
2. sep
Kl. 11.00
Ude
Herrested Stadion

OB (2)

Kerteminde BK
2. sep
Kl. 11.30
Ude
Herrested Stadion

OB (2)

Langeskov IF
2. sep
Kl. 12.00
Ude
Herrested Stadion

OB (2)

OB (2)
23. sep
Kl. 10.30
Hjemme
Home Tarup Park

SUB Ullerslev (1)

Nyborg G & IF
23. sep
Kl. 11.00
Ude
Home Tarup Park

OB (2)

Herrested-Ørbæk BK
23. sep
Kl. 11.30
Ude
Home Tarup Park

OB (2)

Tarup/Paarup IF
23. sep
Kl. 12.00
Ude
Home Tarup Park

OB (2)

OB (2)
30. sep
Kl. 10.30
Hjemme
Vindinge Sportsplads

Herrested-Ørbæk BK

Tarup/Paarup IF
30. sep
Kl. 11.00
Ude
Vindinge Sportsplads

OB (2)

Munkebo BK
30. sep
Kl. 11.30
Ude
Vindinge Sportsplads

OB (2)

Vindinge BK
30. sep
Kl. 12.00
Ude
Vindinge Sportsplads

OB (2)
Oktober 2017

OB (2)
7. okt
Kl. 10.30
Hjemme
OB-Ådalen

Herrested-Ørbæk BK

Nyborg G & IF
7. okt
Kl. 11.00
Ude
OB-Ådalen

OB (2)

Kerteminde BK
7. okt
Kl. 11.30
Ude
OB-Ådalen

OB (2)

Langeskov IF
7. okt
Kl. 12.00
Ude
OB-Ådalen

OB (2)

Seneste nyheder

  • Nyt fra Micro/Børn
    Baby fodbolden søndag
  • Nyt fra Micro/Børn
    Marius Pedersen cup
  • Nyt fra Micro/Børn
    U12 årgang 2006

Næste kampU9 drenge (2009) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1

Hjemme mod
S.f.B.
26. aug
Kl. 10.00
OB-Ådalen
U9 drenge (2009) 5M A (øvede), efterår 2017 - Pulje 1

Næste kampU9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 5

Ude mod
B 67
27. aug
Kl. 10.00
Højby Skole
U9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 - Pulje 5

Næste kampU9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3

Hjemme mod
Søhus Stige
26. aug
Kl. 10.00
OB-Ådalen
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 - Pulje 3

Næste kampU9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4

Hjemme mod
Langeskov IF
26. aug
Kl. 10.30
Langeskov Stadion
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 - Pulje 4