Menu

U8 Drenge (2010)

For spørgsmål om træning eller træningstider, kontakt en fra trænerteamet.

Holdets stab

Træner
profil
Yunis Bast
Assistenttræner
profil
Agust Thorlaksson
Assistenttræner
ingen pic
Morten Stagaard
Assistenttræner
ingen pic
Davide Rota
Trinleder
profil
Kenneth Santacruz Franco
Trinleder
profil
Jesper Eriksen

Spillerliste

ingen img
Albert Egelykke-Milandt
ingen img
Alfred Bak Nielsen
ingen img
Alfred Callesen
ingen img
Arthur Kühn Christiansen
ingen img
August Outze Maiborg
ingen img
Aziz Osso
profil
Bertram Kock Bromark
ingen img
Christian Andersen
profil
Christoffer Blomholt
profil
Fabian Bak Søndergaard
ingen img
Frederik Stagaard
profil
Gabriel Bjerrum
ingen img
Gustav Wied Greisen
ingen img
Jakob Lundby
profil
Jakob Steen Pedersen
ingen img
Johan Marius Andersen
ingen img
Julian Marin-Christensen
ingen img
Lasse Wang Thellesen
profil
Lucas Due Pedersen
profil
Mads Lynge Albertsen
ingen img
mikkel hass rubin
ingen img
Mohammad Khaled Chaikha
ingen img
Neo Klaric
profil
Noah Benony Olafsson
ingen img
Noah Hviid Korsbjerg
ingen img
Oscar Ellegaard Nielsen
ingen img
Oskar Kühn Christiansen
profil
Sejer Runge
ingen img
Storm Banke
ingen img
William Østergreen

KampprogramU8 dre (2010 5M A (øvede), efterår 1. og 2. stævne • Pulje 2

August 2017

Næsby BK
26. aug
Kl. 10.00
Ude
ALPI Arena Næsby

OB

OB
26. aug
Kl. 10.45
Hjemme
ALPI Arena Næsby

OKS

OB
26. aug
Kl. 11.30
Hjemme
ALPI Arena Næsby

Sanderum BK
September 2017

OB
2. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Home Tarup Park

OKS

Tarup/Paarup IF
2. sep
Kl. 10.45
Ude
Home Tarup Park

OB

Dalum IF (2)
2. sep
Kl. 11.30
Ude
Home Tarup Park

OB

KampprogramU8 dr (2010) 5M B (let øv) efterår 1. og 2. stævne • Pulje 4

August 2017

OB
27. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Fraugde Stadion

Fraugde G & IF

Marslev G & IF
27. aug
Kl. 10.30
Ude
Fraugde Stadion

OB

OB
27. aug
Kl. 11.00
Hjemme
Fraugde Stadion

Munkebo BK

OB
27. aug
Kl. 11.30
Hjemme
Fraugde Stadion

Herrested-Ørbæk BK
September 2017

OB
3. sep
Kl. 10.00
Hjemme
OB-Ådalen

Munkebo BK

Kerteminde BK
3. sep
Kl. 10.30
Ude
OB-Ådalen

OB

OB
3. sep
Kl. 11.00
Hjemme
OB-Ådalen

Marslev G & IF

OB
3. sep
Kl. 11.30
Hjemme
OB-Ådalen

B 1909

KampprogramU8 dr (2010) 5M C (begyn), efterår 1. og 2 stævne • Pulje 4

August 2017

Tårup IF
26. aug
Kl. 10.00
Ude
Langeskov Stadion

OB

B 1909
26. aug
Kl. 11.30
Ude
Langeskov Stadion

OB

Langeskov IF
26. aug
Kl. 12.00
Ude
Langeskov Stadion

OB
September 2017

Langeskov IF
2. sep
Kl. 10.00
Ude
OB-Ådalen

OB

OB
2. sep
Kl. 10.30
Hjemme
OB-Ådalen

Kerteminde BK

OB
2. sep
Kl. 11.30
Hjemme
OB-Ådalen

O K S

OB
2. sep
Kl. 12.00
Hjemme
OB-Ådalen

Højby S & G

Seneste nyheder

  • Nyt fra Micro/Børn
    Baby fodbolden søndag
  • Nyt fra Micro/Børn
    Marius Pedersen cup
  • Nyt fra Micro/Børn
    U12 årgang 2006
  • Nyt fra Micro/Børn
    Opstart micro og børnefodbold
  • Nyt fra Micro/Børn
    Spændte børn, forældre og bedste forældre
  • Nyt fra Micro/Børn
    Sidste dag på Fodboldskole

Næste kampU8 dre (2010 5M A (øvede), efterår 1. og 2. stævne • Pulje 2

Ude mod
Næsby BK
26. aug
Kl. 10.00
ALPI Arena Næsby
U8 dre (2010 5M A (øvede), efterår 1. og 2. stævne - Pulje 2

Næste kampU8 dr (2010) 5M B (let øv) efterår 1. og 2. stævne • Pulje 4

Hjemme mod
Fraugde G & IF
27. aug
Kl. 10.00
Fraugde Stadion
U8 dr (2010) 5M B (let øv) efterår 1. og 2. stævne - Pulje 4

Næste kampU8 dr (2010) 5M C (begyn), efterår 1. og 2 stævne • Pulje 4

Ude mod
Tårup IF
26. aug
Kl. 10.00
Langeskov Stadion
U8 dr (2010) 5M C (begyn), efterår 1. og 2 stævne - Pulje 4