Menu

U11 Drenge (2007)

For spørgsmål om træning eller træningstider, kontakt en fra trænerteamet.

 

U11 Team 2017/2018

Cheftræner Golden League
ingen img
Jeppe Wørmer
Assistent GL
ingen img
Tobias Amtoft Gramstrup
Cheftræner gr. 2
ingen img
Daniel Brink
Assistent
ingen img
Michael Wikkelsøe
Assistent
ingen img
Jacob Due Andersen
Ansvarlig træner B
ingen img
jan møller jensen
Ansvarlig træner C
ingen img
Jon Øbo Poulsen

KampprogramGolden League - U11 Drenge (2007) - 1. runde • Platin 1

August 2017

ASA, Aarhus
1 - 4
Ude
ASA's Idrætsanlæg

OB

OB
2 - 2
Hjemme
OB-Ådalen

Sanderum BK
September 2017

Viborg Sdrm. IK
10. sep
Kl. 12.00
Ude
Liseborgcentret

OB

KampprogramU11 drenge (2007) 8M A (øvede) , efterår 2017 • Pulje 2

August 2017

OB
26. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Munkebo Hallen

Munkebo BK

OB
26. aug
Kl. 10.45
Hjemme
Munkebo Hallen

Nyborg G & IF

Nr. Lyndelse / Søby F.C.
26. aug
Kl. 11.30
Ude
Munkebo Hallen

OB
September 2017

OB
2. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

Nyborg G & IF

Langeskov IF
2. sep
Kl. 10.45
Ude
Lars R. Jacobsen Park.

OB

Dalum IF
2. sep
Kl. 11.30
Ude
Lars R. Jacobsen Park.

OB

OB
23. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Idrætscenter Nyborg

Nyborg G & IF

Sanderum BK
23. sep
Kl. 10.45
Ude
Idrætscenter Nyborg

OB

Dalum IF
23. sep
Kl. 11.30
Ude
Idrætscenter Nyborg

OB

OB
30. sep
Kl. 10.00
Hjemme
OB-Ådalen

Munkebo BK

Langeskov IF
30. sep
Kl. 10.45
Ude
OB-Ådalen

OB

Sanderum BK
30. sep
Kl. 11.30
Ude
OB-Ådalen

OB
Oktober 2017

OB
7. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Munkebo Hallen

Munkebo BK

Dalum IF
7. okt
Kl. 10.45
Ude
Munkebo Hallen

OB

B.1909 (2)
7. okt
Kl. 11.30
Ude
Munkebo Hallen

OB

KampprogramU11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 3

August 2017

Tårup IF
27. aug
Kl. 10.00
Ude
Højby Skole

OB

OB
27. aug
Kl. 11.00
Hjemme
Højby Skole

KB/KR70

Højby S & G
27. aug
Kl. 11.30
Ude
Højby Skole

OB

Marienlyst
27. aug
Kl. 12.00
Ude
Højby Skole

OB
September 2017

OB
3. sep
Kl. 10.30
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

Vindinge BK

Marienlyst
3. sep
Kl. 11.00
Ude
Lars R. Jacobsen Park.

OB

Dalum IF
3. sep
Kl. 11.30
Ude
Lars R. Jacobsen Park.

OB

Næsby BK
3. sep
Kl. 12.00
Ude
Lars R. Jacobsen Park.

OB

Tårup IF
24. sep
Kl. 10.00
Ude
Frørup Andelskasse Arena

OB

OB
24. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Frørup Andelskasse Arena

KB/KR70

Vindinge BK
24. sep
Kl. 11.30
Ude
Frørup Andelskasse Arena

OB

OKS
24. sep
Kl. 12.00
Ude
Frørup Andelskasse Arena

OB
Oktober 2017

OB
1. okt
Kl. 14.00
Hjemme
OB-Ådalen

Vindinge BK

Højby S & G
1. okt
Kl. 14.30
Ude
OB-Ådalen

OB

Tarup/Paarup IF
1. okt
Kl. 15.00
Ude
OB-Ådalen

OB

Næsby BK
1. okt
Kl. 15.30
Ude
OB-Ådalen

OB

Højby S & G
8. okt
Kl. 10.00
Ude
Kerteminde Stadion

OB

OB
8. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Kerteminde Stadion

KB/KR70

OKS
8. okt
Kl. 11.30
Ude
Kerteminde Stadion

OB

Tarup/Paarup IF
8. okt
Kl. 12.00
Ude
Kerteminde Stadion

OB

KampprogramU11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3

August 2017

OB
27. aug
Kl. 10.00
Hjemme
OB-Ådalen

Nyborg G & IF

Munkebo BK
27. aug
Kl. 10.30
Ude
OB-Ådalen

OB

OB
27. aug
Kl. 11.00
Hjemme
OB-Ådalen

Herrested-Ørbæk BK

OB
27. aug
Kl. 11.30
Hjemme
OB-Ådalen

Sanderum BK
September 2017

OB
2. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Marienlystcentret

Herrested-Ørbæk BK

Korup-Ubberud Ungdom - KUU
2. sep
Kl. 10.30
Ude
Marienlystcentret

OB

Marienlyst
2. sep
Kl. 11.00
Ude
Marienlystcentret

OB

OB
2. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Marienlystcentret

Munkebo BK

Tarup/Paarup IF
23. sep
Kl. 10.00
Ude
Korup Kultur- & Idrætscenter

OB

OB
23. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Korup Kultur- & Idrætscenter

Nyborg G & IF

Langeskov IF
23. sep
Kl. 11.30
Ude
Korup Kultur- & Idrætscenter

OB

Korup-Ubberud Ungdom - KUU
23. sep
Kl. 12.00
Ude
Korup Kultur- & Idrætscenter

OB

Tarup/Paarup IF
30. sep
Kl. 10.00
Ude
Vestfalen Stadion

OB

OB
30. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Vestfalen Stadion

Sanderum BK

Dalum IF
30. sep
Kl. 11.30
Ude
Vestfalen Stadion

OB

Korup-Ubberud Ungdom - KUU
30. sep
Kl. 12.00
Ude
Vestfalen Stadion

OB
Oktober 2017

OB
7. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Munkebo Hallen

Sanderum BK

Korup-Ubberud Ungdom - KUU
7. okt
Kl. 10.30
Ude
Munkebo Hallen

OB

Marienlyst
7. okt
Kl. 11.00
Ude
Munkebo Hallen

OB

OB
7. okt
Kl. 12.00
Hjemme
Munkebo Hallen

Munkebo BK

Seneste nyheder

  • Nyt fra Micro/Børn
    Baby fodbolden søndag
  • Nyt fra Micro/Børn
    Marius Pedersen cup
  • Nyt fra Micro/Børn
    U12 årgang 2006

Næste kampGolden League - U11 Drenge (2007) - 1. runde • Platin 1

Ude mod
Viborg Sdrm. IK
10. sep
Kl. 12.00
Liseborgcentret
Golden League - U11 Drenge (2007) - 1. runde - Platin 1

Næste kampU11 drenge (2007) 8M A (øvede) , efterår 2017 • Pulje 2

Hjemme mod
Munkebo BK
26. aug
Kl. 10.00
Munkebo Hallen
U11 drenge (2007) 8M A (øvede) , efterår 2017 - Pulje 2

KampprogramU11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 3

August 2017

Tårup IF
27. aug
Kl. 10.00
Ude
Højby Skole

OB

OB
27. aug
Kl. 11.00
Hjemme
Højby Skole

KB/KR70

Højby S & G
27. aug
Kl. 11.30
Ude
Højby Skole

OB

Marienlyst
27. aug
Kl. 12.00
Ude
Højby Skole

OB
September 2017

OB
3. sep
Kl. 10.30
Hjemme
Lars R. Jacobsen Park.

Vindinge BK

Marienlyst
3. sep
Kl. 11.00
Ude
Lars R. Jacobsen Park.

OB

Dalum IF
3. sep
Kl. 11.30
Ude
Lars R. Jacobsen Park.

OB

Næsby BK
3. sep
Kl. 12.00
Ude
Lars R. Jacobsen Park.

OB

Tårup IF
24. sep
Kl. 10.00
Ude
Frørup Andelskasse Arena

OB

OB
24. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Frørup Andelskasse Arena

KB/KR70

Vindinge BK
24. sep
Kl. 11.30
Ude
Frørup Andelskasse Arena

OB

OKS
24. sep
Kl. 12.00
Ude
Frørup Andelskasse Arena

OB
Oktober 2017

OB
1. okt
Kl. 14.00
Hjemme
OB-Ådalen

Vindinge BK

Højby S & G
1. okt
Kl. 14.30
Ude
OB-Ådalen

OB

Tarup/Paarup IF
1. okt
Kl. 15.00
Ude
OB-Ådalen

OB

Næsby BK
1. okt
Kl. 15.30
Ude
OB-Ådalen

OB

Højby S & G
8. okt
Kl. 10.00
Ude
Kerteminde Stadion

OB

OB
8. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Kerteminde Stadion

KB/KR70

OKS
8. okt
Kl. 11.30
Ude
Kerteminde Stadion

OB

Tarup/Paarup IF
8. okt
Kl. 12.00
Ude
Kerteminde Stadion

OB

Næste kampU11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 3

Hjemme mod
Nyborg G & IF
27. aug
Kl. 10.00
OB-Ådalen
U11 drenge (2007) 8M C (begyndere), efterår 2017 - Pulje 3