Menu

U10 Drenge (2008)

For spørgsmål om træning eller træningstider, kontakt en fra trænerteamet.

 

Holdets stab

Træner
profil
Anna Luise Koksbang
Træner
ingen pic
Frederik Bach Pedersen
Assistenttræner
ingen pic
Jonas Rauff Fagerberg Larsen
Assistenttræner
ingen pic
Jan Hougaard Andersen
Trinleder
profil
Jesper Eriksen

Spillerliste

ingen img
Alessandro Della Morte
profil
Alexander Blomholt
ingen img
Alfred Hounsgaard Pfeiffer
ingen img
Asger Lohmann Rasmussen
ingen img
Bastian Puck
ingen img
Christian Brenøe Jensen
ingen img
Diyar Biskin
ingen img
Frederik Mernild
ingen img
Frederik Nevers
profil
Gustav Emil Larsen
ingen img
Hampus Bech
ingen img
Jann Martin Tepel
ingen img
Joakim Hogervost Jensen
profil
Jonas Knudsen
profil
Kevin Kofi Bakke Møller
ingen img
Louis Borlund
ingen img
Lucas Jensen
ingen img
Ludvig Bodin Dresbøll
ingen img
Luqmaan Abdulkadir
ingen img
Magne Alexander Hansen
profil
Malthe Nygaard Molbek
ingen img
Sebastian Bøje Simonsen
ingen img
Viggo Seemann Linnemann

KampprogramGolden League - U10 Drenge (2008) - 1. runde • Pulje 6

August 2017

OB
8 - 10
Hjemme
OB-Ådalen

S.f.B.
September 2017

Tommerup BK
3. sep
Kl. 12.00
Ude
Tommerup Stadion

OB

OB
10. sep
Kl. 11.00
Hjemme
OB-Ådalen

Kolding B

KampprogramU10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1

August 2017

OB
26. aug
Kl. 13.00
Hjemme
OB-Ådalen

B 1909 (1)

Langeskov IF
26. aug
Kl. 13.30
Ude
OB-Ådalen

OB

OB
26. aug
Kl. 14.00
Hjemme
OB-Ådalen

S.f.B.

OB
26. aug
Kl. 14.30
Hjemme
OB-Ådalen

Nyborg G & IF
September 2017

OB
2. sep
Kl. 10.00
Hjemme
S.f.B. Hellegårdsvej

S.f.B.

Dalum IF
2. sep
Kl. 10.30
Ude
S.f.B. Hellegårdsvej

OB

OB
2. sep
Kl. 11.00
Hjemme
S.f.B. Hellegårdsvej

Langeskov IF

OB
2. sep
Kl. 11.30
Hjemme
S.f.B. Hellegårdsvej

Thurø BK af 1920

OB
23. sep
Kl. 14.00
Hjemme
Østbyens Stadion

Stjernen BK

Kerteminde BK
23. sep
Kl. 14.30
Ude
Østbyens Stadion

OB

OB
23. sep
Kl. 15.00
Hjemme
Østbyens Stadion

B 1909 (1)

OB
23. sep
Kl. 15.30
Hjemme
Østbyens Stadion

Dalum IF

OB
30. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Tingløkkeskolen

Nyborg G & IF

Dalum IF
30. sep
Kl. 10.30
Ude
Tingløkkeskolen

OB

OB
30. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Tingløkkeskolen

Langeskov IF

OB
30. sep
Kl. 11.30
Hjemme
Tingløkkeskolen

Allested U & IF
Oktober 2017

OB
7. okt
Kl. 14.00
Hjemme
Langeskov Stadion

S.f.B.

Stjernen BK
7. okt
Kl. 14.30
Ude
Langeskov Stadion

OB

OB
7. okt
Kl. 15.00
Hjemme
Langeskov Stadion

Langeskov IF

OB
7. okt
Kl. 15.30
Hjemme
Langeskov Stadion

Thurø BK af 1920

KampprogramU10 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 3

August 2017

OB
27. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Tingløkkeskolen

BBB

Næsby BK
27. aug
Kl. 10.30
Ude
Tingløkkeskolen

OB

Dalum IF (1)
27. aug
Kl. 11.00
Ude
Tingløkkeskolen

OB

OB
27. aug
Kl. 12.00
Hjemme
Tingløkkeskolen

Tarup/Paarup IF (1)
September 2017

Dalum IF (1)
3. sep
Kl. 10.00
Ude
Marienlystcentret

OB

OB
3. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Marienlystcentret

Tarup/Paarup IF (1)

Marienlyst (1)
3. sep
Kl. 11.30
Ude
Marienlystcentret

OB

Sanderum BK
3. sep
Kl. 12.00
Ude
Marienlystcentret

OB

OB
24. sep
Kl. 10.00
Hjemme
OB-Ådalen

BBB

Marienlyst (1)
24. sep
Kl. 10.30
Ude
OB-Ådalen

OB

ØB
24. sep
Kl. 11.00
Ude
OB-Ådalen

OB

OB
24. sep
Kl. 12.00
Hjemme
OB-Ådalen

Tarup/Paarup IF (1)
Oktober 2017

Næsby BK
1. okt
Kl. 10.00
Ude
ALPI Arena Næsby

OB

OB
1. okt
Kl. 11.00
Hjemme
ALPI Arena Næsby

Tarup/Paarup IF (1)

Marienlyst (1)
1. okt
Kl. 11.30
Ude
ALPI Arena Næsby

OB

Fjordager IF
1. okt
Kl. 12.00
Ude
ALPI Arena Næsby

OB

OB
8. okt
Kl. 10.30
Hjemme
KFUM-parken

ØB

Næsby BK
8. okt
Kl. 11.00
Ude
KFUM-parken

OB

Fjordager IF
8. okt
Kl. 11.30
Ude
KFUM-parken

OB

KFUM.s BK
8. okt
Kl. 12.00
Ude
KFUM-parken

OB

Seneste nyheder

  • Nyt fra Micro/Børn
    Baby fodbolden søndag
  • Nyt fra Micro/Børn
    Marius Pedersen cup
  • Nyt fra Micro/Børn
    U12 årgang 2006

Næste kampGolden League - U10 Drenge (2008) - 1. runde • Pulje 6

Ude mod
Tommerup BK
3. sep
Kl. 12.00
Tommerup Stadion
Golden League - U10 Drenge (2008) - 1. runde - Pulje 6

Næste kampU10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 • Pulje 1

Hjemme mod
B 1909 (1)
26. aug
Kl. 13.00
OB-Ådalen
U10 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2017 - Pulje 1

Næste kampU10 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 3

Hjemme mod
BBB
27. aug
Kl. 10.00
Tingløkkeskolen
U10 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2017 - Pulje 3