Menu

Udtaget spillere efterår 2017 - årgang 2006

image

 

Der er nu foretaget en udvælgelse fra gruppen af spillere som har været en del af dette efterårs områdetræning, gruppen som talte 100 spillere, er skåret ned til 32 spillere, som hver vil blive tilbudt 3 træningspas her i løbet af de kommende måneder

Herefter træder det nye DBU Topcenter træning i kraft og der skal derefter igen vælges ud af de 32 spillere

Der skal lyde en stor ros til alle som har deltaget, der er blevet fightet og arbejdet hårdt i hver eneste træning.

Selvom man ikke er udtaget, er man ikke glemt og vi håber man forsætter sin træning og den gode udvikling

 

De 32 spillere som er udtaget vil blive delt i 2 grupper og tillykke til dem

 

Gruppe 1 - skal træne i Boldklubben Marienlyst (som har været så venlige at stille en 1/2 kunstgræs til rådighed)

 

Boldklubben Marienlyst

Windelsvej 138

5000 Odense C

 

Tirsdag den 31. oktober kl. 16:30-18:00

Tirsdag den 14. november kl. 16:30-18:00

Tirsdag den 28. november kl. 16:30-18:00

 

Fornavn Efternavn Klub
Julius Hannibal Jensen Boldklubben Marienlyst
Oscar Emil Rasmussen Boldklubben Marienlyst
Victor Søby Boldklubben Marienlyst
Noah Dalager Brasholt Fjordager IF
Rasmus Thorsen Fjordager IF
Tobias Lahrmann Slotsager Morud IF
Magnus Svejgaard Bang Nielsen Morud IF
Jonas Lauritzen Strib IF
Jeppe Møller Skovgaard Strib IF
Malte Hedegaard Tommerup BK
Benjamin Lunde Hansen Tommerup BK
Nicholas Krogh Knudsen Tommerup BK
Mads Rohr BBB
Mikkel Thomsen BBB
Mikkel Dahlgaard BBB
Lucas Logan BBB

 

Gruppe 2 - skal træne på Tåsinge fB. som i samarbejde  S.f.B. stiller en 1/2 kunstgræsbane til rådighed

 

Tåsinge fB.

Eskærvej 63C

5700 Svendborg

 

Torsdag den 9. november kl. 16:30-18:00

Torsdag den 23. november kl. 16:30-18:00

Torsdag den 7. december kl. 16:30-18:00

 

Fornavn Efternavn Klub
Marius Bang Haarby Boldklub
Alexander Ballo Kerteminde BK
Tobias Henneberg Kirkeby IF
Kasper Nygaard Knudsen Langeskov IF
Prasant Poudel Nyborg G&IF
Max Andersen S.f.B.
Tobias Lund Jensen S.f.B.
Anton Jensen S.f.B.
Gustav Grenness S.f.B.
Cozmo Foged Jakobsen S.f.B.
Cornelius Olsson S.f.B.
Tobias Kaae S.f.B.
Jonas Jensen Ubberud
Gustav Skibdal Vindinge BK
Sebastian Lillelund S.f.B.
Faisal Jabarzy Årslev Boldklub